„Lietuvos vietovardžiai“ konkursas

,,Pingvinų“ grupės idėja:
Vaikai pasigamina korteles su savo vardais ir visą savaitę jose užrašinėja žinomus Lietuvos vietovardžius (miestų, gyvenviečių, kaimų pavadinimus), kurių pavadinimus sužino ir įsidėmi klausydamiesi padavimų, legendų, pasakų,vartydami foto albumus, žurnalus, analizuodami Lietuvos žemėlapį ar asmeninės patirties. Pastebėjus susidomėjimą vietovardžiais, pasiūlėme organizuoti konkursą. Visi drauge aptariame ir numatėme taisykles, susitariame dėl apdovanojimų.

Refleksija:
,,Pingvinų“ grupės vaikams idėją įgyvendinti padėjo jų tėveliai, primindavo vaikams pamirštus ir dar neužrašytus vietovardžius. Vaikai kortelėse užrašė nuo 4 iki 26 vietovardžių; naujomis sąvokomis prasiplėtė vaikų žodynas,padidėjo susidomėjimas rašytiniais tekstais, aktyviai tyrinėjamas Lietuvos žemėlapis; vaikai pasakojo asmeninę patirtį apie aplankytas vietas. Taisyklingų pavadinimų ieškojome INTERNETU.Konkurso dalyvius apdovanojome, išrinkome 1-3 vietos laimėtojus ir džiaugėmės puikiai pavykusia idėja.